Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

"Açık büfe yemeklerini kullanıyoruz"

"Türkiye'de oteller açık büfelerde bazı ürünleri birkaç öğün üst üste servis edebilir." Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık'ın Rus RİA haber ajansına verdiği demeçte yer alan bu sözleri, Rusya'da geniş yankı buldu. RIA 'nın medyaya yansıyan haberine göre Ayık, her şey dahil sisteminde tekrarlı olarak servis edilebilecek ürünler olduğunu ama bunun kurallarla sınırlandırıldığını söyledi. Açıklama sosyal medyada da Türkiye ile ilgili eleştirilere neden oldu. 

Habere göre, pastörize zeytin, peynir, yağ, bal, reçel otellerde mükerrer servis edilmesine izin verilen ürünlerden bazıları. Osman Ayık, bu ürünler ilk kez sabah kahvaltısında servis edilmiş ve kullanılmamışlar ise öğle ve akşam yemeklerinde de büfede yer almasında bir sakınca olmadığını söyledi.

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı, konukların tabağına konan ürünlerin ise hiçbir koşulda tekrar servis edilemeyeceğinin altını çizdi. Bu ürünler doğruca çöpe atılıyor.

Ayık Türk otellerinde yemek servisinin sıkı kurallarla denetlendiğini belirterek bu nedenle zehirlenme vakalarının yaşanmadığına da dikkat çekti.

Rusya'da Nisan ayında yapılan bir araştırma Rusyalı tatilcilerin yüzde 16'sının yemeklerini yanlarında götürdüğünü göstermişti. Dahası, Rusyalı turistlerin yüzde 67'si kendi ilacını, yüzde 21'i kendi terliklerini ve yüzde 16'sı kendi havlularını birlikte getiriyor.

14.7.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi