Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Sberbank kartıyla para transferine yasak

Rusya’nın en büyük kamu bankası Sberbank, ülkede çok popüler olan karttan karta para transferleriyle ilgili yeni kurallar getirdi. Gazeta.ru’un haberine göre, Sberbank müşterileri artık cep telefonları üzerinden yalnızca telefon numaralarını girerek kredi kartlarına para gönderemeyecek.

Bunun nedeninin, birçok banka müşterisinin, banka kartları yerine yanlışlıkla kredi kartlarına para göndererek komisyon ödemek zorunda kalması olduğu belirtildi.

Sberbank’tan yapılan açıklamada, “Kredi kartlarına telefon numarası ile para göndermek paralı bir hizmet. Kredi kartına yanlışlıkla yapılan para transferleriyle ilgili çok sayıda şikayet geliyor. Çünkü Sberbank müşterilerinin çoğu hem kredi hem de banka kartı sahibi” denildi.

Bundan sonra kredi kartına para gönderilmesini isteyen kişilerin, göndericiye yalnızca kart numarasını belirtmeleri yeterli olacak.  

Banka kartlarına ise eskiden olduğu gibi yine hem kart numarası hem de telefon numarası ile para transferi yapılabilecek. 

Sberbank müşterilerinin birbirlerinin kartlarına yaptıkları para transferinin toplamı 2018 yılında 8 trilyon rubleyi buldu. 2017 yılının tamamında bu rakam 13,6 trilyon ruble olarak kaydedilmişti. 

Diğer yandan uzmanlar, banka müşterilerinin cep telefonları üzerinden tüm kartlara para transferi yapmaya alıştıklarını, yeni uygulamanın hoşnutsuzluğa yol açabileceğini söylüyor.

Bu uygulamaya Sberbank’ın ardından diğer bankaların da geçebileceği belirtiliyor.

8.12.2018

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi