Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rosneft’ten Schröder’e düğün hediyesi

Almanya'nın eski başbakanlarından Gerhard Schröder’in düğününde ünlü Rus petrol firması bedeli açıklanmayan, ancak on binlerce euro olduğu sanılan bir hediye verdi. Ressam Michael Cleff tarafından 11 yıl önce yapılan Schröder portresi yıllardan beri ressamın deposunda bulunuyordu. 

DW’nin haberine göre, Schröder geçtiğimiz günlerde Güney Koreli Soyeon Kim ile evliliğini kutladı. Beş ay kadar önce Kim'in anavatanı Güney Kore'deki nikahla evlenen çift, bir hafta önce de Berlin'deki Adlon Oteli'nde yapılan düğünle evliliklerini kutladı. 49 yaşındaki Kim ile beşinci evliliğini gerçekleştiren 74 yaşındaki Schröder'in düğününe Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de davetli olduğu, ancak her iki davetlinin de düğüne katılmadığı belirtildi.

Düğünde Rus petrol şirketi Rosneft’in Schröder'e pahalı bir hediye vermesi Rus Life.ru sitesine haber oldu. Site, 1 x 1,2 metre boyutundaki resmin on binlerce Euro tutarında olduğunu iddia etti. Bir Alman kaynağına dayanarak söz konusu tablonun “düğün hediyesi” yapılması girişiminin ressamın kendisi tarafından Rosneft’e önerildiği vurgulandı.

Almanya’da 1998’dan itibaren 7 yıl başbakanlık yapan Sosyal Demokrat Partili (SPD) Schröder, başbakanlıktan ayrıldığı 2005 yılından bu yana Rusya’nın Gazprom şirketinde görev aldı. Geçen yıl da Rosneft yönetim kurulunda danışman olarak işe başladı. Devlet şirketi Rosneft, Batılı ülkelerin yaptırım listesinde yer alıyor.

12.10.2018

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi