Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Dibi vurdu: "O kadarı da olmaz" dendi, Kseniya Sobçak ile oldu...

90'ların başında St. Petersburg Belediye Başkanı olan reformist babası Anatoli Sobçak, kendisine yardımcı yaptığı Vladimir Putin'i sahneye ilk çıkaran isimdi. Babasının ismini sermaye yaparak şöhretin, paranın ve başarının yolunu bulan Kseniya Sobçak, 38 yaşında Rusya'nın en çok konuşulan isimlerinden biri. Bir zamanlar "Putin karşıtı muhalefet" içinde yer alan, daha sonra devlet 1. kanalında talk şov yapmaya başlayan, devlet başkanlığına aday olarak PR'ını cilalayan Sobçak yeni bir skandala imza attı...
 
 Son dönemde Youtube kanalındaki röportajlarla bilinen televizyon siması Kseniya Sobçak, tutuklanan gazeteci İvan Safranov'a destek için yapılan bir eylemde kısa süreliğine gözaltına alınırken çekilen görüntülerini, marketler zinciri Perekryostok için çektiği reklam filminde kullandı. Ülke gündeminde büyük tartışma yaratan, "vatana ihanet"le suçlanan bir gazetecinin tutuklandığı soruşturmanın protesto gösterilerinden Soböak'ın "reklam klibi" çıkarması şaşkınlık yarattı.
 
Gerçek görüntülerle mizanseni birleştiren film, muhalifler başta olmak üzere toplumun geniş kesiminden büyük tepki topladı.
 
Yolsuzluğu Önleme Vakfı yönetici İvan Jdanov, Twitter hesabında Sobçak için "ilkesiz pisliğin teki" (besprintsipnaya mrazota) ifadesini kullanırken vakıf için çalışan muhalif hukukçu Lyubov Sobol da, Sobçak'a bu imkanı veren süpermarket zinciri Perekryostok'un kapısından bundan sonra "adımını bile atmayacağını" söyledi. Bazı Twitter mesajları ise şöyle: "Bir dip daha gördü..."Başkanlık adaylığı da reklamın parçasıydı..." 
 
Kseniya Sobçak'ın reklamda kullandığı gözaltı görüntüleri, geçtiğimiz günlerde casusluk suçlamasıyla tutuklanan eski gazeteci İvan Safronov'un serbest bırakılması için 7 Temmuzda düzenlenen eylemde çekilmişti.
 
Sobçak eleştirilere cevap olarak, "Aptallara tahammülüm yok. Şakaya, en trajik durumlar dahil her zaman yer var. Ama her şeyden önce kendi kendine gülmeyi bilmek lazımn."
 
 
 
 
15.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi