Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Rusya 2 hafta karantinayı kaldırdı

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Rusya'ya giden yabancı ülke vatandaşlarının artık 2 hafta karantinada tutulmayacağını açıkladı.
Rus yetkili, bunun yerine yabancıların Rusya'ya giriş yapmadan en fazla 3 gün önce alınmış 'Kovid-19 negatif test sonucunu' ya da hastalığı geçirdiklerine dair bir belgeyi ibraz etmelerinin yeterli olacağını ifade etti. Golikova, antikor bulunduğunu gösteren bir belgenin de geçerli olacağını kaydetti.

Sputnik'm haberine göre Golikova, Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) yetkililerinin havaalanlarında yurtdışından gelenlere rasgele Kovid-19 testi yapabileceğini de ekledi.

"Uluslararası uçuşların yeniden başlayacağı olası tarih olarak 15 Temmuz'u öngörüyoruz" diye devam eden Golikova, ilgili ülkelerdeki salgın durumunun her iki haftada bir bu kriterlere göre değerlendirileceğinin ve sefer düzenlenecek ülkeler listesinin buna göre güncelleneceğinin altını çizdi.

Rusya’da koronavirüsle mücadele merkezi, Ulaştırma Bakanlığı, Rus sivil havacılık ajansı Rosaviatsiya ve havayolu şirketi Aeroflot’un uluslararası uçuşları iki aşamada yeniden başlatma teklifini kabul etmişti.

10.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi