Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

'Moskova'da daire' fiyatına yerli tatil

Rusya’da koronavirüs kısıtlamalarının hafifletilmesinin ardından alternatifsiz kalan Soçi ve Kırım gibi güney sahillerinde otellerde yer kalmadı, fiyatlar yükselişe geçti. Lüks otellerde yüzde 100'ü bulan artışlarla, "Moskova'da dair fiyatına" tatil yapılmaya başlandı. Hangi sahil bölgesinde fiyatlar ne durumda? 

Business FM’in haberine göre, yurt dışı uçuş yasağının devam etmesi nedeniyle Rusya’da iç turizmdeki hareketlilik artıyor.


Tur operatörleri 5 yıldızlı otellerde fiyatların yüde 50-100, ekonomik sınıf otellerde ise yüzde 10-15 arasında arttığını söylüyor. 
 
Kırım ve Krasnodar sahillerinde ekonomik sınıf otellerde gecelik konaklama fiyatı 3 bin ruble (290 TL) civarındayken, 5 yıldızlı oteller ise talep artışı nedeniyle giderek pahalanıyor. 
 
Habere göre, Sevastopol’deki “Aquamarine Resort & Spa” adlı otelde 16 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasındabir çocuklu ailenin konaklama (kahvaltı dahil) fiyatı 497 bin ruble (yaklaşık 47 bin 88 TL). 15-24 Ağustos tarihleri için fiyat 179 bin ruble (17 bin 200 TL). Business FM, "Türkiye'de 13 gece, tek çocukla her şey dahil 5 yıldızlı otelde tatil 250 bin ruble. Yani Rusya'nın yarısı. Sorun şu ki, Türkiye'ye gitmek mümkün değil" diye yazdı.

 
Kırım’ın en lüks oteli olan, Yalta’daki “Mriya Resort & Spa”da (alttaki video) üç kişilik bir aile için iki haftalık tatil fiyatı en düşük 640 bin ruble (61 bin 500 TL). Otelde villa kirası ise 11 milyon ruble (yaklaşık 1 milyon TL). Bu fiyata Moskova’da ekonomik semtlerde iki odalı bir daire satın almak mümkün. 

 
 
6.7.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi