Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Ruslar umudunu kesmedi: Ne kadarı yurt dışı tatili için para biriktiriyor?

1 Ağustos'tan önce dış uçuşların başlamayacağı kesinlik kazanmasına rağmen, halk bu yaz "dışarıda tatil" umudunu yitirmedi. Rusya’da yapılan bir araştırma, halkın üçte birinin yurt dışında tatil yapmak için para biriktirdiğini ortaya koydu.

Seyahat rezervasyon sitesi OneTwoTrip’in anketine katılan Rusya vatandaşlarının yüzde 33’ü, uluslararası uçuşların başlamasının ardından yurt dışında tatil yapmak istediğini, bu nedenle tasarruf ettiğini söyledi. 

Anket katılımcılarının yüzde 31’i, mutlaka görmek istediği kentlerin ve turistik yerlerin listesini yaptığını, yüzde 48’i uçak bileti fiyatlarını yakından takip ettiğini, yüzde 29’u ise yurt dışında otel seçmeye başladığını belirtti. 

OneTwoTrip sitesinin ziyaretçilerinin, Moskova çıkışlı uçaklarla en fazla ziyaret etmek istedikleri kentler ise şöyle: Taşkent, ,Semerkant (Özbekistan), Duşanbe, Hucend (Tacikistan), Oş, Bişkek (Kırgızistan), Erivan (Ermenistan), Bakü (Azerbaycan), İstanbul, Minsk (Belarus).

Şirketin verilerine göre, Rusya vatandaşlarının görmeyi en çok arzu ettikleri ülkeler ise İtalya, İspanya ve Portekiz.

6.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi