Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da şirketlerin banka nakit operasyonlarına yeni bildirim şartı

Rusya'da devlet, tüzel kişiliklerin nakit akışını tamamen kontrol altına almak niyetinde. Parlamentonun alt kanadı Duma'da görüşülen yeni bir teklif, tüzel kişiliklerin 600 bin ruble ve üzeri (8 bin 500 dolar) "bütün nakit operasyonlarının" bankalar tarafından devlete bildirilmesini şart koşuyor. 

Yasanın mevcut halinde bankalar, tüzel kişiliklerin ekonomik faaliyetleriyle ilgili nakit akışını devlete otomatik olarak bildirmek mecburiyetinde değil. Sadece faaliyet alanı ile ilgili görülmeyen, yani kuşkulu operasyonlar bildiriliyor.  

Konuyu haberleştiren İzvestiya gazetesi, teklifin kabul edilmesi durumunda, kredi organizasyonlarının hayatının bürokratik yük nedeniyle zorlaşacağı yorumuna yer veriyor.

Gazetenin ulaştığı Merkez Bankası yetkilileri, öneriyi desteklediklerini söyledi. Merkez Bankası, düzenlemeyle birlikte para transferlerinde işlem güvenliğinin artacağını, bankaların bu uygulamadan çıkarı olduğunu, müşterilerin de daha az red cevabı alacağı görüşünde.

6.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi