Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

"Moskova'da kısıtlamaların kaldırılması için 'radikal adımlar' haftaya"

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentte koronavirüs salgınındaki olumlu gidişatın sürdüğünü, kısıtlamaların kaldırılması konusunda önümüzdeki hafta radikal adımlar atılabileceğini açıkladı.


Bu arada gelen bazı şikayetler üzerine, Başbakan Mişustin'in talimatıya Sobyanin'in  karantina kararlarının yasalara uygunluğunu denetleyen Rusya Adalet Bakanlığı, "bir sorun bulunmadığına" dair rapor verdi.
 
Rossiya 1 televizyon kanalında katıldığı yayında açıklamalarda bulunan Sobyanin, “Olumlu gidişatın sürdüğünü görüyoruz. Covid hastalarında zatürre vakaları ve ölümler azaldı. Önümüzdeki haftadan itibaren ileriye yönelik daha radikal, daha ciddi adımlar atılabilir” dedi.

Salgındaki gidişatı anlamak için en az yedi gün geçmesi gerektiğini belirten belediye başkanı, kısıtlamaların 1 Haziran’da hafifletildiğini hatırlatarak, 8 Haziran Pazartesi günü gidişatın netleşeceğinin tahmin edildiğini söyledi. 

Sobyanin, perşembe günü yaptığı açıklamada ise başkentte sınırlamaların temmuz ayının başında büyük ölçüde kaldırılabileceğini belirtmişti.

Belediye başkanı, salgında en kritik dönemin geride kaldığını açıklamıştı.

5.6.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi