Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Göçmenlerin yerine Rus vatandaşları mı?

"Salgından sonra Rusya göçmen işçilerden yararlanmak istemeyebilir." Bu yorum, insan kaynakları uzmanı Galina Romanova'ya ait. Televizyon kanalı MİR 24'ün programına katılan Romanova, salgın bittiğinde pek çok Rusya vatandaşının iş değiştirmek zorunda kalacağını, bunun da bazı sektörlerde göçmen işçilere olan ihtiyacı ortadan kaldırabileceğini söyledi.

Rusya'da göçmen işçilerin yoğun olarak istihdam edildiği sektörler arasında inşaatla birlikte şehir ve belediye hizmetleri başı çekiyor.

Progresif Eğitim Enstitüsü de salgından sonra Rusya'nın istihdam yapısının değişebileceğine değinen bir açıklamada bulunmuştu. Buna göre, bazı mesleklere duyulan ihtiyaçla birlikte bu mesleklerin mensuplarına verilen maaşların artacağı tahmin ediliyor.

Enstitünün açıklamasında sıralanan meslekler arasında halkla ilişkiler ve sosyal medya yönetimi uzmanları, içerik üreticileri, bilişim ve online pazarlama uzmanları gibi dallarda maaşlar yükselme eğilimine girecek.

Maaşların artması beklenen diğer meslek grupları arasında doktorlar, öğretmenler, psikologlar, laborantlar, ziraatçiler ve veterinerler de var.

4.6.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi