Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"Stratejik işletmeler devletleştirilsin"

“Rusya’da kriz nedeniyle değer kaybeden stratejik işletmelerin sosyal düzeni bozacak sermaye güçleri tarafından ele geçirilmesini önlemek için kamulaştırma yoluna gitmek gerekiyor.” Bu teklif, Federal Bağımsız Sendikalar Federasyonu Başkanı Mihail Şmakov’dan geldi.

RBK’nın haberine göre, Başbakan Mihail Mişustin’e başvuran Şmakov, ülke için stratejik öneme sahip olan işletmelerin devletleştirilmesini talep etti.

Şirket hisselerindeki sert düşüşün ve ekonomik sıkıntıların stratejik işletmeleri ele geçirmeye yönelik spekülatif satışlarda artışa yol açabileceğini belirten Şmakov, “Bu nedenle acilen, Rusya için önem teşkil eden işletmelerin kamulaştırılmalarına yönelik bir mekanizmanın oluşturulmasının gerekli olduğunu düşünüyoruz” ifadelerinde bulundu.

Sendika başkanı ayrıca devlet kontrolüne geçen işletmelerin yeniden özelleştirilmeleri sürecinin bir yıllığına ertelenmesi ve özelleştirmelerde sendikaların görüşlerinin dikkate alınması talebini iletti.

Şmakov, asgari ücret (12 bin 130 ruble) veya daha düşük maaş alan kişiler için yüzde 13 oranındaki gelir vergisinin kaldırılmasını da teklif etti.

6.4.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi