Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Zoraki sağlıklı yaşam: Ruslar karantinayı alkol ve sigarasız geçirebilir

Alkol tüketiminin çok yüksek olduğu Rusya'da karantina döneminde halk bu alışkanlığından vazgeçmek zorunda kalabilir. Bazı yerel yönetimler alkol satışına sınırlama getirirken St. Petersburg'da bir sigara fabrikasında üretim durduruldu. Başkortistan, Hakasya ve Karelya'da içki satışı yapılabilen saatlere sınırlama getirildi. Yakutistan ise alkol satışını 6 Nisana kadar tamamen yasakladı.

Bira üreticisi Heineken'den Kirill Bolmatov, evde oturma süresi artarken alkole erişimin azalmasının kaçak içki ticaretini canlandırabileceği uyarısında bulunuyor. İçki fabrikalarında çalışanların sağlık durumu da çeşitli endişeler yaratıyor. Fabrikada çalışan bir işçide koronavirüse rastlanması durumunda ne yapılacağı merak konusu.

Şarap ve şampanya üreticisi Abrau Dyurso'dan Pavel Titov, böyle bir durumda karantina amaçlı olarak bir süreliğine üretimi durduracaklarını söylüyor. Ancak Titov, içki fabrikalarının işin doğası gereği pek çok işletmeye kıyasla daha steril koşullarda çalıştığına dikkat çekiyor.

Rusya hükümeti Mart sonunda aldığı bir kararla tütünü "ilk elden gerekli" ürünler listesinden çıkarmıştı. Bu ise bir kriz anında sigara fabrikalarında üretimin devam etmesi için öncelikli olarak çaba gösterilmeyeceği anlamına geliyor. Business FM'e konuşan British American Tobacco temsilcisi Yana Guskova, bazı ürünlerde bir aylık, bazılarında ise birkaç haftalık stokları kaldığını söyledi.

3.4.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi