Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da halkın koronavirüsle imtihanı: Bira ve mangal satışları fırladı

Rusya'da sokağa çıkma yasağına varan sert karantina önlemlerine rağmen birçok kişi alışkanlıklarından vazgeçmiyor. Ülkede geçen hafta sonu bira ve mangal satışları fırladı. Konuyla ilgili bir haber yayınlayan Komsomolskaya Pravda gazetesi, halkın kendini izole etmek için aceleci davranmadığı yorumuna yer veriyor. 

Gazeteye konuşan perakende zinciri Magnit'in temsilcileri hafta sonu mangal malzemeleri ve biranın yanı sıra votka satışlarının da ciddi oranda artış gösterdiğini söyledi. Mali veri operatörü Platforma OFD verilerine göre de, Moskova'da mangal satışı 4 kat, şiş satışı 1,5 kat, şişlik marine et satışı yüzde 40 artmış durumda. Diğer federal bölgelerde de söz konusu kalemlerde dikkate değer artışlar gözleniyor.

Top, badminton takımı ve benzeri piknik mazlemelerinin satışlarındaki artış da halkın "evde oturun" uyarılarını ciddiye almadığına işaret ediyor. Ancak havaların aniden soğuması ve önlemlerin sıkılaştırılması neticesinde önümüzdeki günlerde tablonun bir miktar değişmesi bekleniyor.

3.4.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi