Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

"Koronavirüs mevsimlik rutin olacak"

"İnsanlık COVID-19'u kontrol altına alamayacak ve hastalık diğer pek çokları gibi mevsimlik hale gelecek." Bu açıklama İzvestiya gazetesine konuşan Rusyalı virüs uzmanlarına ait.

Uzmanlar virüsün her yıl nüfusun en savunmasız kesimini, yani kronik hastaları ve yaşlıları hasta etmeye devam edeceği konusunda uyarıda bulunuyor. Kısmi çözüm ise nüfusu her yıl aşılamak. Ne var ki virüse karşı henüz geliştirilmiş bir aşı bulunmuyor.

Rusya Bilimler Akademisi üyesi biyoloji profesörü Sergey Netyosov COVİD-19'un tıpkı grip gibi insanlığın birlikte yaşamayı öğrenmesi gerekecek bir hastalık olduğunu söyledi.

Hastalıktan en çok etkilenecek olanlar bağışıklığı düşük olan bireyler. Hastalığın yayılmasının önüne geçilememesinin en önemli sebebi 14 ile 27 gün arasında değişen kuluçka süresi.

Diğer koronavirüs hastalıkları gibi gibi COVİD-19'un da özellikle sonbahar-kış döneminde artışa geçeceğine dikkat çekiliyor. 27 Şubat itibarıyla dünya genelinde virüse yakalanan insan sayısı 82 binin üzerinde. Hayatını kaybedenlerin sayısı ise 2 bin 800'den fazla. 32 bin 828 kişinin ise virüse yakalanmasına rağmen sağlığına tekrar kavuştuğu ve taburcu edildiği bildiriliyor.

29.2.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Moskova'da izolasyon önlemlerinin kaldırılmasını nasıl buluyorsunuz?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi