Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"Yeni bir küresel ekonomik kriz kapıda"

Ünlü Rus ekonomist Mihail Delyagin küresel ekonominin yakında ciddi bir resesyona girececeğini öngördü. Delyagin yeni krizin tüm ülkeleri etkileyeceği, bu nedenle Rusya'nın da hazırlık yapması gerektiği uyarısında bulundu. 

Delyagin'e göre, Orta Doğu'daki gerilimin yükselmesi ve koronavirüs salgını, uzun süredir küresel ekonomilerde endişe ile beklenen yeni bir krizin tetiklenmesine sebep olabilir.

Virüs salgının ekonomiyi şimdiden olumsuz etkilediğini belirten ünlü ekonomist, petrol fiyatlarındaki sert düşüşün yanı sıra Çin'den sağlanan makina, aksam ve ara ürünlerin sevkiyatının durması sonucu Rusya'da da bazı fabrikaların kapanma riski ile karşı karşıya kalmasına işaret etti.

Delyagin, salgının kısa sürede kontrol altına alınamaması durumunda dünya ekonomisinin yıkıcı sonuçlarla karşılaşacağı düşüncesinde. Ekonomiste göre vatandaşların yeni krizin etkilerini hissetmesi 2021 başlarına rastlayacak.

25.2.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi