Türkiye-Rusya haber sitesi
Web yazılım uzmanı
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

ABD devi, dönere rakip oluyor: KFC gözünü Rusya taşrasına dikti

Amerikalı fast food restoran zinciri KFC, Rusya'nın küçük şehirlerine göre tasarlanmış yeni bir formatta hizmet vermeye hazırlanıyor. Buna göre, 120 metrekareden küçük alana sahip şubelerde sınırlı menü ve sınırlı kadroyla hizmet vermeyi tasarlayan firma, yerel pizzacılar ve şaurma (dönerin Rusya'daki yaygın adı) satıcıları ile rekabet etmek niyetinde.

Kommersant gazetesine konuşan bir KFC temsilcisi, Moskova'nın kenar mahallelerinde açtıkları 18 şube ile yeni formatı test ettiklerini söyledi.

Gazetenin görüş aldığı sektörel gözlemciler, KFC'nin nüfusu 100 binin üstündeki neredeyse bütün Rusya şehirlerinde bulunduğuna dikkat çekiyor. Firma şimdi küçük yatırımlarla daha az nüfuslu ve daha düşük gelirli yerleşim birimlerine de ulaşmayı planlıyor.

Gözlemciler büyük şehir ölçeğinde bir şube açmanın 20 milyon rubleye mal olduğunu hatırlatarak küçük formatlı restoran açmanın en az yüzde 20 daha ucuz olacağını belirtiyor.

Rusya genelinde KFC'nin şu anda 900 şubesi bulunuyor. Bir diğer Amerikalı fast food zinciri McDonald's'ın şube sayısı ie 700 civarında. Rosstat verilerine göre, Rusya genelinde nüfusu 50 binin altındaki şehir sayısı 789. 50 ile 100 bin arası nüfusa sahip şehir sayısı ise 153.

29.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi