Türkiye-Rusya haber sitesi
Web yazılım uzmanı
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Dağıstan'da kadınlara havuz yasağı...

Rusya Federasyonu'na bağlı Dağıstan Cumhuriyeti'nin en büyük kapalı yüzme havuzu Anji Arena'ya kadınların girişinin yasaklandığı haberlerinin ardından "yalanlama" beklenirken, dün havuz idaresinden açıklama geldi.

Spor kompleksinin Instagram sayfası üzerinden bir açıklamaya yayınlayan idare, havuzun kadınlara tahsis edildiği günlerde "neredeyse hiç ziyaretçi gelmediğini" ileri sürerek, kapatma kararının doğru olduğunu teyit etti.

Anji Arena idaresi açıklamada havuz ilk açıldığı sırada kadınların ve erkeklerin birlikte yüzebildiği, ancak bölge halkından gelen istek üzerine kadınlar için ayrı gün tahsis edildiği bilgisine de yer verdi. İdare, ziyaretçi sayısının azlığı nedeniyle kadın günlerinde havuzu açık tutmanın gereksiz olduğuna karar verdi. 

Anji Arena, Dağıstan Cumhuriyeti'nin Kaspiysk şehrinde bulunuyor.

Rusya Federasyonu'na bağlı bazı cumhuriyetlerde özellikle toplumsal hayatta geleneklerden kaynaklanan farklı uygulamalar zaman zaman haber konusu olacak kadar öne çıkıyor. Kız kaçırmadan çok eşlilik tartışmalarına kadar, özellikle Kafkas cumhuriyetlerinde öne çıkan konular bunların başında geliyor. 

23.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi