Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Afrika'nın en zengin kadını Bakülü

VIDEO// Afrika'nın en zengin kadını ünvanına sahip olan Isabel dos Santos'un Rusya vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Angola'nın eski devlet başkanı Dos Santos'un Rus olan ilk eşinden doğma kızı olan 47 yaşındaki Isabel dos Santos'un serveti Forbes'a göre 2,2 milyar dolar.


Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan Ria ajansına yapılan açıklamada, Isabel dos Santos'un doğuştan Rusya vatandaşlığına sahip olduğu belirtildi. Rus basınında Afrika'nın en zengin kadını Santos'un Rusya vatandaşlığına geçtiği yazılmıştı. Bakanlık bunun üzerine açıklama yaparak Brezilyalı milyarderin Rusya vatandaşlığını sonradan almadığı, Bakü'de, SSCB döneminde dünyaya geldiği, doğuştan Rusya pasaportuna sahip olduğu bilgisini paylaştı.

Angola'da Isabel dos Santos'un yolsuzluklarla devleti 1 milyar dolardan fazla zarara uğrattığı iddia edilmiş ve Santos ile eşinin banka hesaplarına haciz konulmuştu.Santos ise kendine yönelik soruşturmaları "siyasi cadı avı" olarak nitelendirmişti.

Isabel dos Santos, 1973 yılında José Eduardo dos Santos ve Rusya vatandaşı Tatyana Kukanova'nın (bugün İngiliz vatandaşı) kızı olarak Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de dünyaya gelmişti.11.1.2020
 

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi