Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

İnşaatta sürpriz: Ruslar geliyor!

İnşaat sektöründe ticari yatırımlarını "sınır ötesine" taşımaya başlayan Rus müteşebbisler, Avrupa'ya damga vurmaya hazırlanıyor. Almanya’nın başkenti Berlin’in en yüksek gökdeleninin inşası için açılan ihaleyi Rus yatırım şirketi kazandı. MonArch şirketi, Berlin’in merkezindeki ünlü Alexanderplatz Meydanı’nda 150 metrelik gökdelen inşasını üstlendi.

Berliner Morgenpost’un haberine göre, 35 katlı, 42 bin metrekare büyüklüğünde ve 337 daireden oluşacak gökdelen inşaatı projesinin maliyeti 180 milyon euro olarak açıklandı.

İhaleyi kazanan Rus MonArch şirketinin Genel Müdürü Sergey Ambartsumyan, “Bu çok zorlu bir proje. Büyük yatırım yapılıyor. Alman Sparkasse bankasıyla görüştük, İsviçre bankaları da hazır. Burada para ucuz. Rusya’da ise pahalı ve büyümek zor. Burada Moskova’daki gibi ‘premium class’ büyük konut kompleksleri inşa etmek isterim. Berlin’de buna talep olacağını düşünüyorum” dedi.

Berlin’in yabancı yatırımcılar arasında çok popüler olduğunu belirten Gethome adlı emlak şirketinin ortağı Maksim Kurennoy ise, “Berlin çok ucuz. Buraya herkes gelmek ve inşaat yapmak istiyor. Avrupa’da bu kadar fazla talep olan yer sayısı az” diye konuştu. 

Knight Frank şirketinin verilerine göre, Berlin 2017 yılında Londra ve Hong Kong’u geride bırakarak emlak fiyatlarının en fazla arttığı kent oldu. Almanya başkentinde daire fiyatları 10 yılda yüzde 120 pahalandı. 

29.11.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi