Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da "Kovulurum" korkusu arttı

İnsan kaynakları servisi HeadHunter'ın araştırması, Rusya'da çalışanların yüzde 24'ünün işinden kovulma korkusu yaşadığını ortaya koydu. Prime ajansının haberine göre, araştırmaya katılanların yüzde 8'i bugün işten çıkarılma riskinin yüksek olduğunu düşündüğünü söyledi. 

Ankete göre çalışanların yüzde 69'luk bölümü, kovulmaları durumunda iyi bir iş bulmalarının zor olacağı düşüncesinde. Yüzde 27'lik bir kesim ise yeni iş bulmanın "çok zor" olacağını belirtiyor.

Kendileri ve aileleri açısından şu anda iş bulmanın "kritik bir mesele" olduğunu bildirenlerin oranı yüzde 35. Yüzde 38'lik kesim ise durumun aciliyetini "kritiğe yakın" sözleriyle dile getiriyor. "İş bulmak çok kritik bir konu değil" diyenler yüzde 18, "hiç kritik değil" diyenler yüzde 5 oranında. 

Çalışanların yüzde 38'i ise işini kaybetmemek adına, daha düşük bir maaşa razı olduğunu belirtiyor. Böyle bir olasılığı kabul edemeyeceğini belirtenlerin oranı yüzde 42.

23.8.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi