Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Putin tepki gösterdi, gizli kameralarla kesilen trafik cezaları iptal edilecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yollardaki trafik kameralarıyla ilgili usulsüzlüklerin üzerine gitmeye devam ediyor. Hükümete yeni bir talimat veren Putin, kurallara aykırı bir biçimde yerleştirilen trafik kameralarından alınan görüntülerle kesilen cezaların 1 Şubat 2020 tarihine kadar silinmesini istedi.

Devlet konseyinin oturumunda konuşan Putin, amacı yol güvenliğini sağlamak olan kameraların özel olarak gizlenmemesi gerektiğini söyledi. Putin yollara kamera yerleştirmedeki asıl amacın ceza kesmek değil, sürücüleri disipline etmek olduğunu hatırlattı.

Vladimir Putin ayrıca hükümete bir talimat daha vererek, tek elden yönetilen bir şehirler arası otobüs taşımacılığı kontrol sistemi kurulmasını istedi. 1 Aralık 2019'dan önce tamamlanması istenen sistemin amacının kaçak seferleri önlemek ve yol ışıklandırmasını daha etkin kullanarak tasarruf sağlamak olduğu açıklandı. 

20.7.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi