Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya’da "home office" trendi

Dünyada giderek popülerleşen "home office" trendi Rusya'da da yaygınlaşıyor. İlan sitesi Avito'nun verilerine göre, Rusya'da freelance çalışanların aylık ortalama kazancı son bir yılda yüzde 12,1 arttı. Asıl dikkat çekici olansa bu kategoride ortalama gelirin, düzenli bir işte çalışanların ortalama gelirini geride bırakmış olması.

Kommersant gazetesinin haberine göre Rusya'da bugün "freelance" (sabit mesa çalışan bir bakıcı ya da ev işçisi ofis çalışanlarından daha fazla kazanabiliyor.

Avito verilerine göre, yıl başından bu yana işverenlerin freelance çalışan talebi yüzde 17,2 arttı. Freelance çalışanların ortalama aylık geliri 38 bin 800 ruble, yani yaklaşık 600 dolar. Yılın ilk çeyreği itibariyla Rusya genelinde maaş ortalaması ise 36 bin 600 ruble.

Freelance hizmet talebinde liderlik pazarlama, reklam ve PR sektöründe. Her 4 ilandan birinde bu sektörlerde çalışacak freelance uzman aranıyor.

Bilişim, internet ve telekomünikasyonun freelance ilanlardaki payı yüzde 14,9. Freelance ilanlarının yüzde 8,7'sinde ise tecrübe sahibi olmayan öğrenciler aranıyor. 
 

16.5.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi