Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Rusya'nın yaşanılası 5 kenti

Rusya'da iş dünyasının gözünde en yaşanılır kentler hangileri? Önde gelen insan kaynakları şirketi Hays bu konuyu araştırdı. Ülke genelinde 2 bin 19 işveren ve 2 bin 600 çalışan arasında yapılan ankete göre, iş dünyasından profesyonellerin Rusya'da yaşamak için tercih ettikleri şehirlerin başında St.Petersburg geliyor.

Anket katılımcılarının yüzde 60'ı yaşam için en ideal kentin St.Petersburg olduğunu söyledi.

İkinci sırada yüzde 47'lik oyla başkent Moskova var. Ankete göre iş dünyasının temsilcilerinin yüzde 45'i Krasnodar'ı, yüzde 39'u Kazan'ı, yüzde 34'ü Moskova ilinin yaşam için uygun olduğunu düşünüyor. 
 
İş dünyasının gözünde ülkede yaşam için en olumsuz şartlara sahip yerleşim yerleri ise  Blagoveşensk, Çelyabinsk, Kemerovo, Habarovsk ve Tobolsk.

Anket katılımcılarının yüzde 74'ü Rusya dışında bir Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkesine yerleşebileceğini belirtirken, yüzde 74'lük kesim bu ülkeler arasında tercih yapması gerekirse Belarus'u seçeceğini söyledi. Bu sıralamada Kazakistan (yüzde 55), Ermenistan (yüzde 39) ve Azerbaycan (yüzde 34) ilk sıralardaki diğer ülkeler.

15.5.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi