Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

ABD'nin sadık müttefiki S-400 peşinde

Rus devlet savunma sanayi şirketi Rosoboroneksport başkanı Aleksandr Miheyev, Rusya ve Suudi Arabistan'ın S-400 füze savunma sistemlerinin teslimatını kapsayan kontratın üzerindeki çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'de dün başlayan IDEX-2019 silah fuarı kapsamında gazetecilere açıklamalarda bulunan Miheyev, S-400 füze savunma sistemleriyle ilgili mevcut duruma da değindi.

Sputnik'in haberine göre, S-400'lerle ilgili soru üzerine Miheyev, "Bu projeyle ilgili ek görüşmeler yapmaya devam ediyoruz ve bu kontrat şimdilik incelenme aşamasında" yanıtını verdi.

Daha önce Rusya Federal Teknik İşbirliği Kurumu (FSMTC) Sözcüsü Mariya Vorobyeva, Sputnik'e verdiği demeçte Rusya ile Suudi Arabistan'ın S-400 füze savunma sistemlerinin, ayrıca Kornet-EM tanksavar füzeleri, TOS-1A Buratino çok namlulu roketatar sistemleri, AGS-30 bombaatar ve Kalaşnikov AK-103 otomatik saldırı tüfeği gibi silahların sevkiyatı konusunda anlaştığını söylemişti. Ardından bu anlaşmaların imzalandığını FSMTC Başkanı Dmitriy Şugayev de teyit etmişti.

18.2.2019

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi