Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

"Aramızı açmak istiyorlar..."

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a suikast düzenlenmesinin amacının Rusya ve Türkiye'nin arasını açmak olduğunu söyledi. Düzenlediği basın toplantısında Karlov'un Ankara'daki bir sergi açılışında uğradığı silahlı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulunan Peskov, "Bu, ülkelerimiz arasında ilişkileri bozmaya yönelik bir provokasyon" dedi. 


Sputnik'in aktardığına göre Peskov, "Türkiye ve bizim ülkemizin yapabileceği mantıklı olan tek şey, bu provokasyonun arkasında olan kişilere karşı işbirliğinde daha yakın daha etkili olmaktır" ifadelerini kullandı. 

Peskov, "Karlov'un öldürülmesi, Rusya ve Türkiye'nin arasının açılmasını ve ilişkilerdeki normalleşmeye engel olmayı isteyenlerin işine yarayacak bir şey. İlişkilerin normalleşmesi Suriye krizinin siyasal çözümü için çabaları ilerletmemize izin veriyor" diye ekledi. 

Kremlin sözcüsü, Karlov'un öldürülmesinin Suriye'de bir barış anlaşmasına varılması için harcanan çabalara zarar veremeyeceğini de vurguladı. Bu arada Peskov, Karlov'un ölümünün araştırılması için görevlendirilen Rus soruşturmacıların Türkiye'ye vardığını da doğruladı.

20.12.2016

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi