Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

İşten çıkarmaların artacağı sektörler

Rusya Ekonomi Bakanlığı'nın şu an yüzde 3,9 olan rekor düşük seviyedeki işsizliğe rağmen "sonbaharda işsizlik" sinyali vermesinin ardından, iş piyasasında sııntılar öne çıkmaya başladı. 
 
Makroekonomik Analiz ve Kısa Vadeli Tahminleme Merkezi, Rusya’da yakın vadede işten çıkarmaların artmasının beklendiği sektörleri açıkladı.
 
Business FM’in aktardığı rapora göre, bu sektörlerin başında otomotiv sanayi, matbaacılık, mücevher sanayi ve orman sanayi geliyor.
 
Çalışanlarının işten çıkarılma riskinin en az olduğu sektörler olarak ise finans, balıkçılık, sigortacılık ve madenciik gösterildi.
 
Devlet İstatistik Servisi (Rosstat) verilerine göre, Rusya’da haziran itibarıyla işsizlik yüzde 4 ile (3 milyon kişi) tarihi düşük seviyede.
 
Uzmanlar, sonbahar döneminde ülkede işsizlikte artış bekliyor.
 
8.8.2022
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi