Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Samsung'dan paralel şema: Kaluga'da üretime devam

Bazı yabancı üreticilerin ikincil yaptırımlara maruz kalmamak için paralel ithalat şeması kurduğu bildiriliyor. Rus hükümetinden Kommersant gazetesine konuşan bir yetkili, şemayı kullanmaya başlayan şirketlere örnek olarak Kaluga'da televizyon üreten Güney Koreli Samsung'u gösterdi.
 
Habere göre, Samsung Kaluga'da ürettiği televizyonları önce Avrasya Ekonomik Komisyonu'na üye ülkelere ihraç ediyor. Rusya'nın dışında komisyona üye olan ülkeler Belarus, Kazakistan, Ermenistan ve Kırgızistan. Daha sonra bu televizyonlar paralel ithalat yoluyla Rusya'ya geri sokuluyor.
 
Kommersant'a konuşan sektörel uzmanlar Samsung fabrikasının şu anda çalıştığını, ancak bileşen ve komponentleri nereden ithal ettiğinin bilinmediğini söyledi.
 
Bununla birlikte uzmanlar mevcut çalışma şeklinin kalıcılığı konusunda kuşkulu. Kommersant'a konuşan Pen & Paper temsilcisi Sergey Uçitel, Samsung'un ve diğer üreticilerin kalmak mı, yoksa gitmek mi sorusuna er geç cevap vermek zorunda kalacağı düşüncesinde.
 
2.7.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi