Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

'Satıp çıkan' şirkete yüzde 50 indirim

Rusya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (RSPP) Başkanı Aleksandr Şohin, ülke pazarını terk etmek isteyen yabancı şirketlerin, Rusya’daki varlıklarını satarken en az yüzde 50 indirim yapmaları gerektiğini belirtti.
 
Kommersant’ın haberine göre, RSPP kongresinde konuya değinen Şohin, Rusya’yı terk etmek isteyen yabancı şirketlerin varlıklarını elden çıkarmalarının şartlarından birinin, en son piyasa değeri üzerinden en az yüzde 50 indirim yapılması olduğunu belirtti.
 
Maliye Bakanı Anton Siluanov da ülkeyi terk eden yabancı şirketlerin Rusya’da aktiflerini satmak için, en geç altı ay önceki piyasa değerleri üzerinden minimum yüzde 50 indirim yapmaları ve ilgili devlet kurumunun satışı onaylaması gerektiğini açıkladı. 
 
Rusya’da Ukrayna operasyonunun başlangıcından bu yana 1000’i aşkın yabancı şirket faaliyetleri sonlandırdı.
 
30.6.2022
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi