Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Rus ofisleri: Ne kadarı sigara tiryakisi?

Rusya'da sigara alışkanlığının azaldığı iddiası ne kadar doğru? İnsan kaynakları portalı Zarplata.ru'nun gerçekleştirdiği yeni bir anket, ülkede sigaraya ilginin azaldığını iddia eden diğer çalışmalarla çelişen sonuçlara ulaştı.
 
Buna göre, 18-55 yaş arası Rusya vatandaşlarının yüzde 64'lük bölümü sigara içmekte. Bu kişilerin yüzde 31'lik bölümü tütün ürünleri tüketirken, yüzde 28'lik bir bölüm de elektronik sigara ya da tütün ısıtma cihazları kullanıyor. Yüzde 38'lik bir kesim ise paket satın almamakla birlikte, teklif edildiğinde sigaraya hayır demiyor.
 
Rusların yüzde 43'lük bölümü sigaraya yılda 10 bin rublenin (2 bin 200 TL) altında para harcadığını beyan etmekte. 10-30 bin ruble harcayanların oranı yüzde 29. Yüzde 11'lik bir kesim her yıl sigaraya 30 ile 50 bin ruble para harcarken, yine yüzde 11'lik bir kesim 50 bin rublenin üstünde harcama yapıyor.
 
Mesai sırasında en az 2-3 kere sigara molası verenlerin oranı yüzde 27. Yüzde 14'lük bir kesim ise 4-5 defa sigara molasına çıkıyor. En az 6-8 kere sigara içmek için işe ara verdiğini beyan edenlerin oranı ise yüzde 16.
 
11.5.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi