Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Kremlin: "Türkiye'nin Donbass'tan temsilcileri de davet etmesi önemli"

Kremlin Sözcüsü Peskov, Rusya ve Ukrayna'yı Türkiye'de müzakereler yapmaya davet eden Ankara'nın Donbass'taki temsilcileri de diyalog masasına çağırmasının önemli olduğunu söyledi.
 
Günlük basın toplantısında Türkiye'nin önerisi hakkında konuşan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Türk meslektaşlarımızın Donbasslı temsilcileri davet etmeye hazır olduklarını da duyduk. Bu çok önemli bir husus ve biz de buna ilgi gösterdik. Bu bağlamda, Ukraynalı muhataplarımızın buna ilgi gösterip göstermediğini ve buna nasıl yaklaştıklarını öğrenmek isteriz" dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ukrayna ve Rusya liderlerini uzlaşı arayışıyla Türkiye'ye davet etmişti.
 
Öte yandan Sputnik ajansının haberine göre, Rusya Devlet Duması Başkanı Vyaçeslav Volodin, Komünist Partili vekillerin sunduğu, Ukrayna'dan tek taraflı bağımsızlık ilan eden Donetsk ve Lugansk Halk Cumhuriyetlerinin tanınmasını içeren yasa tasarısını gelecekte hafta Duma'daki grupların başkanlarıyla istişare edeceklerini söyledi.
 
Telegram hesabından konuya ilişkin açıklama yapan Volodin, Adil Rusya Partisi Genel Başkanı Sergey Mironov ve Rusya Liberal Demokrat Partisi Genel Başkanı Vladimir Jirinovskiy'in tasarıyı desteklemeye hazır olduklarını, iktidardaki Birleşik Rusya Partisi vekillerinin bu konudaki görüşlerini birçok kez dile getirdiklerini kaydetti.
 
Donetsk ve Lugansk'ta yaşayan Rusya vatandaşlarının ve soydaşların can güvenliğinin endişe verici olduğunu belirten Volodin, parlamentoya sunulan tasarının çok ciddi ve sorumluluk gerektiren bir konu olduğunu ifade etti.
 
21.1.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi