Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Erdoğan'dan Putin ve Zelenskiy'e Türkiye'de 'yüz yüze' görüşme daveti

Yeni bir uluslararası krize neden olan Rusya-Ukrayna gerilimi konusunda inisiyatif almak isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan iki ülke liderine yeni bir çağrı geldi. Erdoğan, "Temennimiz o ki bir an önce Sayın Putin ile Zelenski'yi bir araya getirebilmek" ifadelerini kullandı.
 
Erdoğan, El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele'nin ziyareti sonrası düzenlenen basın toplantısında konuyu yeniden gündeme getirdi. 
 
Erdoğan, Rusya ile Ukrayna arasında gelinen noktayı doğru bulmadıklarını belirterek, Putin'in Türkiye'ye yapacağı bir ziyareti ve kendisinin şubat başında Ukrayna'ya yapmayı panladığı resmi ziyareti önemsediklerini söyledi.
 
Bir soruya yanıt veren Erdoğan "Rusya ile Ukrayna arasındaki gelişmeleri doğru bulmuyoruz. Zira bölgede bir savaş atmosferinin olması, böyle bir psikolojinin doğması bizi de her iki tarafla münasebetleri olan bir ülke olarak üzmektedir. Temennimiz o ki bir an önce Sayın Putin ile Zelenski'yi bir araya getirebilmek ve yüz yüze bir görüşme yapmalarını temin etmek" dedi.
 
Şubat başında Ukrayna'yı ziyaret edeceğini belirten Erdoğan, Putin ile olan görüşmeleri de sürdüreceklerini belirterek "Gerek Sayın Putin'in Türkiye ziyareti, gerekse benim Ukrayna ziyaretimi çok önemsiyoruz" dedi. 
 
20.1.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi