Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

"Sakın 1'e basmayın"

Rusya'da telefon dolandırıcılığı tatil molasından sonra kaldığı yerden devam ediyor. Komsomolskaya Pravda gazetesi, dolandırıcıların robot arama yöntemiyle kullanıcıları belirli tuşlara basmak için ikna etmeye çalıştığını yazdı.
 
Gazetenin çalışanlarından birine gelen otomatik aramada VTB Bank hesabından 3 bin ruble para çekildiği ve işlemi iptal etmek için 1'e basılması gerektiği söylendi. Gazete için olayı aktaran çalışan eskiden gerçekten de VTB müşterisi olduğunu belirterek dolandırıcıların muhtemelen internete sızan eski bir veri tabanını kullandığı sonucuna varıyor.
 
Gazeteye bilgi veren uzmanlar istenen tuşa basılmasının dolandırıcılık şemasında bir aşama olduğu ve muhtemelen bunu başka komutların takip edeceği görüşünde. Dolandırıcıların nihal amacı ise büyük olasılıkla banka kartının arka yüzünde bulunan 3 haneli CVV sayısına ulaşmak. 
 
Telefona sms ile gelen internet bağlantılarına ise hiçbir surette tıklanmaması gerekiyor. Böyle bir linke tıklanması durumunda telefonun kontrolünü ya da içerdiği bankacılık bilgilerini yitirmek son derece olası.
 
19.1.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi