Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'da bazı mekanlar 'isyan' hazırlığında: "Karantinada açığız"

Moskova’da yeni salgın kısıtlamaları nedeniyle zora girecek olan yeme-içme sektörünün kısmen “yeraltına” kaymaya hazırlandığı iddia edildi. Moskova Belediyesi’nin girişimcilik haklarından sorumlu yetkilisi Tatyana Mineyeva, gece çalışma yasağına rağmen Moskova’da bazı kafe, restoran ve eğlence mekanlarının "fiili direniş" ile faaliyetlerini sürdürecekleri bilgisi aldıklarını duyurdu.
 
Devlet Başkanı Vladimir Putin, 28 Ekim-7 Kasım arasında sürecek genel kapanma önlemlerine ilaveten, kafe, restoran ve eğlence mekanlarının 23.00-06.00 saatleri arasında çalışmalarının yasaklanması talimatı vermişti.
 
Moskova’da resmi tatil haftasını kapsayan yeni kısıtlamalar süresince kafe ve restoranlar yalnızca paket servisi yapabilecek. QR koduyla da olsa müşteri kabul edilemeyecek.
 
Business FM'e konuşan gazeteci Aleksandra Sidorova, Moskova’da bazı restoranların daimi müşterilerine mesaj atarak, kısıtlamalara rağmen işletmelerinin çalışmaya devam edeceğini haber verdiklerini belirtti. Bazı restoranların "illegal" müşteri kabulünü önceden beli saatler için rezervasyon yaptırma şartıyla, "kapalı mekan" görüntüsünde sürdürmeyi planladıkları belirtildi.
 
Taşrada da benzer uygulamalar medyaya yansıyor. Rostov’daki Şpinat, Ponton ve Mayak adlı restoranların sahibi Maksim Kogan, Business FM ile söyleşisinde, “Rostov ilinde iki yıldır gece 24.00’ten sonra mekanların çalışması yasak. Doğal olarak, bazıları yeraltına kaydı” dedi. 
 
27.10.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında bir savaş çıkabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi