Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya petrol havzalarında kripto para madenciliği peşinde

Rusya Merkez Bankası ve iki bakanlık, petrol üreticilerinin sunduğu, "petrol havzalarında kripto para madenciliği yapalım" önerisini ele alıyor. Öneriye göre, havzalarda çıkan petrol gazı, kripto para madenciliği için gerekli elektrik enerjisinin üretiminde kullanılabilir.
 
Konuyu haberleştiren Kommersant gazetesi, üreticilerin projeye yabancı yatırımcıları da çekmek niyetinde olduğunu yazıyor. Ancak Rusya'da kripto para sirkülasyonuyla ilgili kabul edilmiş bir yasa henüz bulunmuyor.
 
Habere göre, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Merkez Bankası'na başvurarak önerinin yasal bir çerçeveye oturtulup oturtulamayacağı konusunda bilgi istedi.
 
Gazeteye konuşan bir bakanlık yetkilisi, önerinin "sektördeki büyük oyunculardan birinden" geldiğini, ancak petrol üreticisi firmanın yasal zemin konusunda şüpheleri bulunduğu için bakanlığa başvurduğunu söyledi.
 
Gazetenin tahmini bu şirketin Gazprom Neft olduğu yönünde. Zira şirket geçtiğimiz yıl Hantı-Mansi'daki bir havzada kripto para madenciliği denemelerine başlamış ve bir aylık sürece 1,8 Bitcoin üretmişti.
 
21.10.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2021 yılında işleriniz geçen yıla kıyasla...©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi