Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Moskova'da park yeri, Antalya’da daire

Rus basınına dün ilginç bir haber yansıdı: Moskova'daki yeni binalarda, dairelerden bağımsız olarak satılan tek araçlık park yerinin fiyatı ortalama 2,1 milyon rubleye çıktı. Fiyatlar bir yılda yüzde 16 arttı. Bu haberi veren bir ajans, “İki çizgi arasından ibaret olan park yerinin fiyatı, 29 bin 500 dolara denk geliyor ve bu parayla  Rusya'da iyi bir sıfır yabancı araba almak mümkün” kıyaslamasını yaptı.
 
Biz de bir başka kıyaslama yapalım: Moskova’da bir araçlık park yerinin mülkiyetine sahip olmakla, örneğin Antalya’nın Kepez semtinde 80 m2’lik bir daire satın almak için aynı para yeterli. 275 bin lira fiyatlı örnek daire, beş yıllık bir binanın üçüncü katında. Linki için tıklayın.
 
Diğer yandan Moskova’daki maliyetlerle ilgili bir ilginç bilgi daha:  Başkentte yeni binalarda bir park yerinin ortalama fiyatı, bir daire maliyetinin yaklaşık yüzde 13’üne tekabül ediyor.  Park yeri satın alacak paranız yoksa, kiralamanın ortalama maliyeti ise 10 bin 300 ruble. 17 yıllık kira bedeli, park yerinin satış bedeline eşit.
 
18.10.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında bir savaş çıkabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi