Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

"Moskova'da yüzde 61'lik aşılanma gerçeği yansıtmıyor..."

Rusya’da Kovid-19 vakaları artarken uzmanlar kitle bağışıklığının yeterli seviyeye ulaşmadığına dikkat çekiyor. Resmi açıklamalara göre ülkede bugün kitle bağışıklığı yüzde 45 seviyesinde. İki doz aşı olan kişilerin sayısı 47,5 milyon.
 
Clinical Excellence Group LLC. Genel Müdürü Nikolay Kryuçkov, Business FM’e yaptığı değerendirmede, Moskova ve Rusya genelinde nüfusun yaklaşık üçte birinin en az iki doz aşı olduğunu belirtti.
 
Hasta olan kişilerin sayısının ise tam olarak bilinmediğine, resmi verilerin bu konuda yeterli olmadığına işaret eden uzman, bu nedenle kitle bağışıklığı oranıyle ilgili net bilgi vermenin mümkün olmadığını söyledi. 
 
Kryuçkov, Moskova için açıklanan yüzde 61’lik kitle bağışıklığı oranının gerçek göstergeyi yansıtmadığını ileri sürerek, tam anlamıyla kitle bağışıklığından bahsedebilmek için ise yaşlılar ve çocuklar da dahil olmak üzere toplumun yüzde 85’inin bağışıklık kazanması gerektiğini ifade etti.
 
Politolog ve gazeteci Georgiy Bovt ise Rusya’nın aşılanma oranının düşük olması nedeniyle dünyada bugün vakaların en yüksek olduğu ülkeler arasında yer aldığını belirtti.
 
Nüfusun yüzde 80’inin aşılanması gerektiğini belirten Bovt, aşı olmayan kişilerin QR kod ve test sonucu göstermeden kamusal alanlara girişinin yasaklanmasının önemininin altını çizdi.
 
18.10.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2021 yılında işleriniz geçen yıla kıyasla...©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi