Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Bloomberg: "En cazip pazar Rusya"

"Enerji kaynakları fiyatındaki kuvvetli artış nedeniyle Rusya'daki hisse senetleri  şu anda en cazip yatırım aracı konumunda." Bu tespit ekonomik haberler ajansı Bloomberg'e ait.  
 
Ajansın son değerlendirmesinde, gelişmekte olan ülke piyasalarında özellikle enerji şirketlerinin hisselerinin, olması gerekenden üçte bir oranında daha ucuz olduğuna, ancak bir dizi faktörün Rusya'yı diğer piyasalardan pozitif ayrıştırdığına dikkat çekildi.
 
Bu faktörlerin başında ise ülkenin mali göstergelerinin sağlıklı olması geliyor. Rusya'nın borç yükü az ve 600 milyar doların üstünde rezerve sahip. Merkez Bankası da enflasyonu kontrol altında tutabilmek adında sıkı para politikası uyguluyor.
 
Bloomberg yazarları, yaz ortasından bu yana Suudi Arabistan enerji hisselerindeki ki kar oranı yalnızca 6,7 puan artarken Rusya'daki artışın 14 puan seviyesinde gerçekleştiğinin altını çiziyor. Çoğu gelişmekte olan piyasada ise bu oranlar düşüşte.
 
Gelişmeler ışığında pek çok yatırım şirketinin Çinli teknoloji aktiflerinden çıkarak Rus enerji şirketlerine para yatırdığı bildiriliyor. Bu şirketler arasında Wells Fargo Asset Management ve JP Morgan gibi devler de var.
 
12.10.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi