Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'in danışmanı suikastten kurtuldu

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'in Birinci Yardımcısı Sergey Şefir'in bulunduğu araca Kiev yakınlarında silahlı saldırı düzenlendiği açıklandı.
 
Reuters'ta yer alan habere göre, Ukrayna Devlet Başkanı Birinci Yardımcısı Şefir'in aracı, bu sabah saat 10:00 sularında başkent Kiev yakınlarındaki Lesniki kasabasında silahlı kişilerce hedef alındı.
 
Saldırıda aracın sürücüsünün yaralandığı belirtildi. 
 
Sputnik'in aktardığına göre, Ukrayna Başsavcısı İrina Venediktova, saldırının ardından 'kasıtlı cinayet' maddesi kapsamında dava açılarak soruşturma başlatıldığını açıkladı. Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU), soruşturmaya müdahil olduklarını duyurdu.
 
BM Genel Kurulu için New York’ta bulunan Zelenskiy, başdanışmanı Sergiy Şefir’in aracına düzenlenen saldırıyla ilgili görüntülü paylaşımda bulundu.
 
Olayın cinayete teşebbüs olarak değerlendirildiğini belirten Zelenskiy, “BM Genel Kurulu’nda konuştuktan hemen sonra başkente doğru yola çıkıyorum. Bunun arkasında kim var? Açıkçası henüz bilmiyorum. Bunlar hangi güçlerdir, iç mi yoksa dış mı? Ama onları güçlü olarak görmüyorum çünkü arkadaşımın otomobiline ormandan ateş açarak bana selam yollamak zayıflıktır. Ama cevabı sert olacak” ifadelerini kullandı.
 
Zelenskiy, bu olay sonrası politikalarında bir değişiklik olmayacağını vurguladı.
 
22.9.2021

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi