Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rusya'da 8 hafta sonra durum ağırlaştı: 85 bölgeden 36'sında vakalar artışta

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, koronavirüs vakalarında sonbahar ile birlikte tetiklenmeye başlayan yeni dalga konusunda halkı uyardı. Ülke genelinde son 24 saatte 19 bin 706 yeni vaka kaydedildi. 817 kişi daha hayatını kaybetti.
 
"Sekiz hafta sonra ilk kez vakalar artıyor" diyen Popova, Rusya'nın 85 bölgesinin 36'sında vakalarda artış trendi gözlemlendiğini, geçen hafta bunun 11 bölgeyle sınırlı kaldığını açıkladı.
 
Rus yetkili, ayrıca, koronavirüsün şu anda Delta varyantının etkili olduğunu teyit etti ancak bunun hastalığın daha şiddetli seyrine neden olduğu iddialarını kanıtlayacak bilimsel kanıtlar olmadıüını vurguladı.
 
Popova  “Şu ana kadar dünyanın hiçbir yerinde Delta varyantının daha şiddetli bir kovid seyrine neden olduğu kanıtlanamadı. Ancak bu varyantın özelliği  daha hızlı yayılması, daha yüksek bulaşıcılık oranı. Bu nedenle sürü bağışıklığı için nüfusun daha büyük bir bölümünün aşı ile korunması gerekiyor” dedi.
 
22.9.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi