Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Rusya'dan Avrupa'ya aşı turları

RBC gazetesi Rusya'da bazı operatörlerin Avrupa ülkelerine koronavirüs aşısı amaçlı turlar düzenlemeye başladığını yazıyor. Gazetenin Tur Operatörleri Birliği'nden yapılan açıklamaya dayandırdığı habere göre, Almanya ve Sırbistan'a düzenlenen bu turlar sayesinde Rusya vatandaşları Dünya Sağlık Örgütü tarafından tanınan bir koronavirüs aşısı yaptırma şansına sahip olacak.
 
Rusya'da geliştirilen hiçbir aşı Dünya Sağlık Örgütü ya da Avrupa Tıp Ajansı tarafından tanınmıyor.
 
Rusya vatandaşlarından vize istemeyen Sırbistan'da yabancılar ücret ödemeden Pfizer/BioNTech, AstraZeneca ve Çin menşeili Sinopharm aşısı olabiliyor. Ülkeye Moskova ve St. Petersburg'dan aktarmasız uçak seferleri mevcut. Ancak Sırp yetkililer ülkeye giriş için negatif PCR testini şart koşuyor. Tur ücreti uçak bileti hariç 49 bin rubleden başlıyor (5 bin 800).
 
Almanya'ya düzenlenen turlar ise daha maliyetli. Bu ülkede yabancılar aşı ücretini ödemek zorunda. Schengen vizesiyle girilebilen ülkede tur fiyatarı uçak bileti hariç 580 eurodan başlıyor. Almanya'da Pfizer/BioNTech'in yanı sıra Johnson & Johnson aşısı yaptırma imkanı mevcut.
 
ABD yönetimi kasım ayından itibaren, aşı olmamış yabancıların ülkeye girişine izin vermeyeceğini açıklamıştı. Uygulamanın Sputnik V aşısı olanları kapsayıp kapsamadığı henüz belirsiz.
 
22.9.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2021 yılında işleriniz geçen yıla kıyasla...©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi