Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Türk otellerde Rus erkek turist yasağı

Türkiye'deki bazı otellerin, yanlarında kadın ya da çocuk bulunmayan, yalnız ya da grup halindeki Rus erkek turistleri otellere almadığı ileri sürüldü.
 
URA.RU haber portalı haberini Rusya Tur Acenteleri Birliği Başkanı Sergey Golov ve tur acenetesi Rozovıy Slon'un genel direktörü Aleksan Mkrtçyan'a dayandırdı.
 
Portala konuşan Golov, Türkiye'de yalnız seyahat eden erkek turistleri ağırlamayı reddeden çok sayıda otel olduğunu söyledi. Golov'un iddiasına göre, oteller gelen müşterilere yalnızca ailelere hizmet verdiklerini beyan ederek "yalnız erkek turistlerin otellerinde bir işi olmadığını" söylüyor.
 
Mkrtçyan ise Türkiye'deki belirli otellerin 3-5 erkekten oluşan grupları kabul etmediğini dile getirdi.
 
Konuyu haber yapan bir diğer haber kanlı 1Prime'a konuşan Natalya Leşukova da Türkiye'de ailece tatil yaptıkları sırada kendilerine sonradan katılan 18 ve 9 yaşındaki iki erkek yeğenini otelin kabul etmek istemediğini aktarıyor. Leşukova araya girip gelenlerin "yalnız erkekler" olmadığını, akrabaları olduğunu beyan edince çocukların otel kaydının yapıldığını söylüyor.
 
Konunun günboyu haber kanallarında ve sosyal medyada gündem olması üzerine Sergey Golov yeni bir açıklama yaptı ve "Türkiye'de yalnız Rus erkek turistler için genel bir yasak yok. Sadece bazı oteller bunu yapıyor" dedi.
 
Türkçe kaynaklar tarandığında, özellikle Antalya'daki otellerin 2010'lardan bu yana tek başına seyahat eden erkek turistleri kabul etmediği yönünde çok sayıda habere rastlanıyor.
 
21.9.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2021 yılında işleriniz geçen yıla kıyasla...©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi