Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

"Moskova artık topuksuz bir şehir"

Moskova'nın artık bir "uzun bacak ve topuklu ayakkabı" şehri hüvviyetini yitirdiği söyleniyor. Bu tesbit, Moskviçmag dergisinde, şehir hayatının ve yaşam kalitesinin kadın modasını nasıl değiştirdiği konusundaki bir yazıdan.
 
Derginin yazarlarından Anastasiya Medvetskaya, kulak misafiri olduğu bir konuşmadan sonra evdeki ayakkabılarını düşündüğünü ve gardrobunda topuklular da olmasına rağmen bunları bir kere bile giymediğini farkettiğini yazıyor.
 
Zira bu ayakkabılarla ne metroya binmek, ne araba kullanmak, ne uzun yürüyüşler yapmak, ne de konsere ya da gece kulübüne gidip dans etmek mümkün. Yazar, topukluları ancak ofiste giyebileceğini, bu durumda da masanın altında muhakkak düz tabanlı bir ayakkabı bulunduracağını da sözlerine ilave ediyor.
 
Anastasiya Medvetskaya arkadaş ve aile çevresinde yaptığı küçük bir soruşturma sonucunda kadınların ender durumlar dışında topuklu ayakkabı giymediği sonucuna ulaştığını söylüyor. Buna göre, genellikle ilk kez mezuniyet ya da bir düğün sırasında topuklu giyen kadınlar, çektikleri acıdan sonra tövbe edip bu ayakkabıları gardroplarının derinliklerinde unutulmaya terk ediyor.
 
Medvetskaya metroda seyahat ederken de 45 yaş altı kadınların ezici çoğunluğunun düz tabanlı ayakkabıları tercih ettiğini gözlemlemiş. Eski kuşakta ise hala topukluda ısrar edenler mevcut.
 
Genç kadının vardığı en dikkat çekici sonuç ise toplumda yaşam kalitesi arttıkça topuklu ayakkabıya duyulan ihtiyacın azaldığı yönünde. 
 
18.9.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi