Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Forbes'tan ABD'ye Kuzey Akım-2'ye karşı mücadelede yeni taktik önerisi

Forbes yazarı Ken Silverstein, ABD’nin Avrupa’daki Rus doğalgazına karşı mücadele taktiğini değiştirmesi ve ‘diplomatik manevralara’ başvurması gerektiğini söyledi.
 
Kuzey Akım-2 doğalgaz boru hattının artık sonuca varmış bir iş olarak görülmesi gerektiğini kaydeden Ken Silverstein, Almanya’nın bu projenin tamamlanması için duyduğu ilginin siyasete üstün geldiğini yazdı.
 
Beyaz Saray’ın, Kuzey Akım-2 hizmete sunulduktan sonra bile Avrupa doğalgaz piyasasında Rusya’yla rekabet edebileceği kaydedilen Forbes'un haberin göre, ABD’nin sıvılaştırılmış gazın fiyatını
indirme yolunu bulması durumunda, bu gazın da Avrupalı tüketiciler arasında popüler olacağı savunuldu.
 
ABD’nin Ukrayna’ya yaklaşımını da değiştirmesi gerektiğini kaydeden Forbes yazarı Ken Silverstein, Ukraynalı siyasilerin artık kendi doğalgaz yataklarını geliştirme fikrini değerlendirmesi, Washington’un da diplomatik çabalar yardımıyla Moskova’nın Ukrayna duruşunu değiştirmesi gerektiğini yazdı.
 
Silverstein, “Ekonomik ticari engeller veya boş siyasi tehditler tam tersi sonuçlara ve Rusya'nın daha fazla uzaklaşmasına yol açabilir” diye anlattı. (Sputnik)
 
15.9.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi