Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Expat'lar döndü, lüks kira talebi arttı

Moskova’da “elit” olarak tabir edilen lüks kiralık dairelere talep yeniden artışa geçti. Savills şirketinin verilerine göre, başkentte Haziran-Ağustos 2021’de imzalanan lüks kiralık daire sözleşmeleri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 29 arttı.
 
Lüks konut piyasasında krizin sona erdiğini belirten uzmanlar, salgın kısıtlamalarının kalkması sonrası expat’ların Moskova’ya geri dönmeye başamasının bunun başlıca etkeni olduğuna işaret ediyor.
 
Savills şirketi, lüks dairelerin bu hızla kiraya verilmesi halinde başkentte bu segmentteki dairelerin tamamının 11 yıl içinde kiralanabileceğine dikkat çekti.
 
Lüks kiralık dairelerde arzın yüzde 25 azalması sonrası, ev sahiplerinin dairelerini kiraya verdikleri ortalama süre de iki haftaya kadar geriledi.
 
Elit Gayrimenkul Acenteleri Birliği yöneticisi Danila Savçenko, kendi verilerine göre lüks kiralık konutlara talebin geçen yıla göre yaklaşık yüzde 20 arttığını açıkladı. 
 
Knight Frank yetkilisi Andrey Solovyev, başkentte bu segmentte aylık kirası 500 bin ila 3 milyon ruble arasında değişen dairelere en fazla talep olduğu bilgisini verdi.
 
Savills’e göre, Moskova’da bugün elit daire kiralayanların ortalama aylık bütçesi ise 360 bin ruble. Bu göstergede de sene başından bu yana yüzde 8 artış kaydedildi. 
 
15.9.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi