Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Putin: "Doğal deneyin parçası oldum"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüs nedeniyle karantina dönemine girdiğini açıkladı. Sabah bu haberin duyurulmasından sonra bakanlar kurulu ile online toplantı yapan ve ayrıntıları paylaşan Putin, "Doğal bir deneyin parçası oldum. Sputnik V'in pratikte gerçekte nasıl çalıştığını görelim" diyerek espri yaptı.
 
Salı günü önce Kremlin basın merkezi, Putin'in çevresindeki kişilerde artan koronavirüs vakaları nedeniyle, kendini bir süreliğine tecrit etmesi gerektiğini açıkladı. Putin bu nedenle Şanghay İşbirliği Örgüsü'nün Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'deki zirvesine online olarak katılacak.
 
Kremlin'in internet sitesindeki açıklamada, "Vladimir Putin, çevresinde tespit edilen koronavirüs vakalarıyla bağlantılı olarak, belirli bir süre tecrit rejimine (katantina) uyması gerektiğini, Tacik Devlet Başkanı Emmali Rahmon ile yaptığı telefon görüşmesinde söyledi" denildi.
 
Daha sonra Vladimir Putin, hükümet üyeleriyle online yaptığı toplantıda, koronavirüslü hastayla yakın temasıyla bağlantılı olarak kendini tecrit etmesinin ayrıntısını anlattı.
 
Putin, "en yakın çevredesinden biri de dahil olmak üzere, yakın çevresinde çalışanşardan birkaç kişinin hastalandığını, bunlardan biri ile gün boyunca yüz yüze konuştuğunu" söyledi.
 
Söz konusu hastanın aşı yaptırmış olduğunu ve düşen antikor oranı nedeniyle yakın zamanda yeniden aşılandığını belirten Putin, “Ancak görünüşe göre çok geç kalınmış” dedi.
 
Putin devamında, yaşanan bu durum kendisine "doğal bir deney"de yer alma şkanı verdiğini söyledi, hala yüksek antikor oranına sahip olduğunu belirtti ve şöyle konuştu:
 
“Şindi Sputnik V'in pratikte gerçekte nasıl çalıştığını görelim.”  
 
Kremlin'den yapılan yeni açıklamada da, karantina önlemleri uygulanan Putin'in tamamen sağlıklı olduğunu söyledi.
 
Dün Rusya Paralimpik Milli Takımı oyuncularıyla bir araya gelen Putin, karantinaya girmesi gerekebileceğine dair açıklama yapmıştı. 
 
Putin, "Maalesef şu anda birtakım sorunlar var. Doktorlar inceliyorlar, benim çevrem de bile Kovid-19'la ilgili sorunlar var. Gerçekte ne olup bittiğini öğrenmemiz gerekiyor. Yakında benim de karantinaya girmem gerekebilir. Etrafımda birçok insan hasta" dedi.
 
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, basın mensuplarının soruları üzerine Putin'in sözlerine açıklık getirdi.
 
Peskov, Rus liderin bu sözlerini mecazi olarak kullandığını ifade etti. (Kommersant, Sputnik)
 
14.9.2021
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi