Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

"Evlilik, mutluluğu yüzde 20 düşürüyor"

Rusya’da yapılan bir araştırmada, evliliklerin birçok çiftin yaşam enerjisini düşürdüğü sonucuna varıldı. Bakanlar Kuruluna bağlı Ulusal Ekonomi Akademisi Sosyal Araştırmalar Merkezi sosyologları, evliliklerde başlıca mutsuzluk kaynaklarının maddi sıkıntılar ile “özgürlük ve bağımsızlık” ihtiyacı olduğunu belirtti. 

 
Araştırmada varılan sonuca göre, “evlikler insanların mutluluk seviyeside yüzde 20 düşüşe” sebep oluyor.
 
Yüksek Ekonomi Okulu Profesörü Aleksandr Orlov, Kommersant’a yaptığı değerlendirmede, “Ekonomik nedenler yüzeysel. Bir yanda onları evliliğin doğal akışına iten bir gelenek var. Öte yandan, yaklaşan zorlukları kamufle eden romantik bir ilişki sürüyor: insanlar bir aşk hali içinde yaşadıklarında, elbette ortak bütçeyi, çocukların imkanları için yapılacak harcamaları düünecek durumda değiller. Kötümser senaryo, ekonomik gelişme hızının yavaşlayacağı, gerçek gelir düzeyinin istikrara kavuşacağı ve muhtemelen düşeceği gerçeğiyle ilişkilidir ve ardından bir bütün olarak evlilik müessesi için sonuçların üzücü olması” dedi.
 
Uzmanlar, boşanmaların başlıca ndeninin maddi zoluklar değil, evli kişilerin kişisel bağımsızlık özlemleri olduğunu vurguladı.
 
17.7.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi