Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

"Türklerle evli Rus kadınlar" yorumu

Popülist çıkışlarıyla bilinen Liberal Demokrat Parti'nin lideri Vladimir Jirinovski, karma evlilikler sayesinde Rusya'nın Türkiye üstündeki etkisini arttırabileceğini ileri sürdü. On binlerce Rus kadının "Rusya'nın Küçük Asya'daki gizli silahı" olabileceği görüşünü dile getiren Jirinovski, Rus kadınlarının Türk erkeklere boyun eğmediğini ve aile içinde kendi düzenlerini kurduğunu söyledi.
 
Jirinovski, "Onlar (Rus eşler) artık Türkleri eziyor, tıpkı burada bizde olduğu gibi orada da (aileye) hükmediyor. Yani Türkler onlara kendi doğu tarzı yaşamını dayatamıyor, onlar (Rus kadınları) hükmediyor" dedi. 
 
Türkiye'de karma evlilikler sayesinde 120 binden fazla Rusya vatandaşının yaşadığını hatırlatan Jirinovski, Rusça dilinin Türkiye'de Baltık Ülkeleri'nden bile daha fazla rağbet görebileceğini iddia etti.
 
Jirinovski Türklerle evli Rus kadınlarının yerel yönetimlerde de görev aldığınını belirterek, Kremlin'in bu konuya daha yakından eğilmesi ve onlara dil, kültür eğitimi konusunda daha fazla destek vermesi gerektiğini söyledi.
 
28.4.2021
 
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi