Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'da en kaliteli 'tvorog'lar

Rusya'da özellikle kahvaltının "olmazsa olmazı", bizdeki tuzsuz lor peynirine karşılık gelen tvorog mercek altında. Rusya hükümetine bağlı kalite kontrol kurumu Roskaçestvo, ülkede en çok tüketilen süt ürünlerinden biri olan yağsız tvorog ürünlerini testten geçirdi. Araştırmada 0 ile 1,8 arası yağlılık oranına sahip önde gelen 20 markanın ürünleri incelendi.
 
Araştırma sonucunda Blagoda markalı tvoroglarda sahtecilik yapıldığı tespit edildi. İzbyonka, İrbitski ve Prostokvaşino markalarında ise faydalı bakteri sayısının ideal miktarın altında kaldığı sonucuna varıldı.
 
7 markanın ürünlerinde ise koli basiliye rastlandı. Bu markalar Baltkom, Blagoda, Vologjanka, Korovka iz Korenovki, Sabuşkin, Tulskiy ve Ekomilk şeklinde sıralanıyor.
 
14 markada ise maya miktarının kabul edilen normun üstünde olduğu belirlendi: Amka, Baltkom, Budem Zdorovı, Vkusnoteyevo, Vologjanka, İzbyonka, İskrenne Vaş, Korovka iz Korenovki, Ruzskoye Moloko, Savuşkin, Selo Zelyonoye, Svejee Zavtra, Tulski ve Ekomilk.
 
Kurumdan yapılan açıklamada ürünlerin Auchan, Vernıy, Vkusvill, Globus ve Lenta gibi market zincirlerinin yanı sıra Perekryostok Vprok ve Utkonos gibi online servislerden satın alındığı bilgisine yer veriliyor.
 
Araştırma raporunda koli basili ve maya norm aşımı gibi problemlerin her zaman üreticinin hatası olmayabileceğine de dikkat çekildi. Zira uygunsuz sevkiyat ve depolama koşulları da bu problemlere sebebiyet verebiliyor.
 
9.4.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi