Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

242 bin dolara Rus limuzini: Aurus

Başkan Putin’in de makam aracı olarak kullandığı, Rusya’nın yerli lüks otomobil markası Aurus Birleşik Arap Emirlikleri pazarına girmeye hazırlanıyor. Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, Aurus’un Birleşik Arap Emirlikleri’nde sertifika sürecinin devam ettiğini, Tawazun adlı holdingin ülkede bu araçların satışına başlamayı planladığını açıkladı.

Şirketin daha sonra Aurus Senat Limousine model otomobilleri Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerine de satma planı olduğunu aktaran Manturov, Birleşik Arap Emirlikleri'nde bu markanın crossover modelinin seri üretimine geçilmesinin sabırsızlıkla beklendiğini kaydetti.
 
Rusya'daki projenin yatırımcı ortaklarından olan Birleşik Arap Emirliklerinde bugün yalnızca bir adet Aurus Senat Limousine bulunuyor. Bu araç iki sene önce Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ülkenin üst düzey yöneticilerine tahsis edilmişti. 
 
Üst düzey devlet görevlileri için üretilen lüks otomobil markası Aurus’un, limuzin, sedan, minivan ve crossover modelleri bulunuyor. Aurus Senat’ın fiyatı 18 milyon rubleden (242 bin dolar) başlıyor.
 
23.2.2021
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi