Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

"Zenginiz; gaz, elektrik bedava olsun"

“Rusya dünyanın en zengin ve büyük ülkesi. Konutlar için kamu hizmetleri ücretsiz olmalı.” Rusya’da bu taleple imza kampanyası başlatıldı. Change.org’da yer alan kampanyada, Rusya’nın sahip olduğu petrol, doğal gaz ve diğer doğal zenginlikler sayesinde devletin konut genel giderlerini (gaz, elektrik, su) tamamen ücretsiz karşılaması gerektiği görüşü dile getirildi.

 
İmza kampanyasının organizatörleri, Rusya’nın nüfusunun ise böyle büyük bir ülke için çok az olduğunu beliterek, “Eğer zenginlik tüm vatadaşlar arasında paylaştırılsaydı, her Rusya vatandaşı dolar milyoneri olurdu” fikrini öne sürdü. 
 
Rusya’nın “imparatorluk politikalarına çok para harcadığı” ileri sürülen yazıda, “Ama bu geri dönüşü olmayan kredilerle değil, daha uygar metotlarla yapılmalı. Dünyanın tüm impatorlukları çoktan daha çağdaş imparatorluk metotlarına geçtiler. Kaynakların satışından sağlanan büyük paralar nereye gidiyor? Savcılığa, polise ve devlet başkanına bunu soruyoruz” ifadelerine yer verildi. 
 
İmza kampanyasında, “Konut kamu hizmetlerinin, vatandaşı olduğumuz devlet tarafından ödenmesini talep ediyoruz. Ülkenin kaynaklarının, sahip olduğumuz zenginliğin satışından elde edilen gelirlerle kamu hizmetlerinin karşılanması hakkına sahibiz” talebinde bulunuldu.
 
27.1.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi